Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Запровадження збору за операції поводження з відходами


Народні депутати України Дерев'янко Ю.Б., Пацкан В.В., Івченко В.Є., Суслова І.М. та Горват Р.І. зареєстрували у Верховній Раді України проекти Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами) (реєстр. № 1622 від 24.12.2014) та про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами) (реєстр. № 1623 від 24.12.2014).

Метою проектів актів є запровадження місцевого збору за операції поводження з відходами, який буде 100% до надходити до спеціального фонду місцевих бюджетів.

Запровадження місцевого збору збір за операції поводження з відходами, який буде встановлюватись місцевими радами, і кошти від якого зараховуватимуться до місцевого бюджету, передбачено відповідним проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)», який внесено одночасно з цим законопроектом на розгляд Верховної Ради України.

Автори наголошують, що в Україні щорічно утворюється тільки побутових відходів до 15 мільйонів тонн. Існуюча система збору, вивезення, утилізації та захоронення відходів, між тим не відповідає сучасним вимогам. Більшість полігонів (рекультивація яких знаходиться в компетенції держави) за фактом є звалищами, у зв’язку з чим відходи стають одним з основних чинників, що негативно впливають на навколишнє середовище, а в близькій перспективі ще й є обтяженням для бюджетів усіх рівнів.

Існуюча практика прийняття рішень по напрямках переробки відходів (в тому числі і за участю держави) не відповідає вимогам часу.

Сьогодні згідно із статтею 35-1 Закону України «Про відходи» передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Проте на практиці власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок відмовляються укладати договори про вивезення побутових відходів, оскільки не несуть за таку відмову жодної відповідальності.

Виконавці послуг з вивезення побутових відходів сьогодні відмовляються працювати з органами місцевого самоврядування, оскільки ці органи не можуть забезпечити оплату їх послуг.

На думку авторів, держава сьогодні зняла з себе відповідальність за вивезення побутових відходів у невеликих містах, селищах та селах, коли громадянам «дешевше» викинути сміття на узбіччі, в лісі, але це не є «дешевше» для держави. І саме запровадження такого місцевого збору на думку авторів зможе вирішити це питання.

Однак, залишається питання, що система збирання навіть місцевих податків та зборів залишається за державними органами, а не органами місцевого самоврядування як у Європі. Крім того, автори не підрахували скільки коштуватиме система адміністрування цього збору (його збирання).

Встановлено, що збір сплачується платником податку першої категорії за його місцем реєстрації, а платником податку другої категорії – за місцем державної реєстрації об’єкту нерухомості, до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Таким чином, сплачуватимуть власники нерухомості, а ті хто її не мають зможуть смітити безкоштовно???
 
Додатковi матерiали
16.01.2015

Розділи: Відходи

 

Олександр

Ірина. Це скоріш заміна тарифу з вивезення побутових відходів на місцевий збір. Узбіччя тут ні до чого. Їх очищення фінансується окремо з місцевих бюджетом за строчкою благоустрій. Але питання для збирання цього збору та його розподілу звісно виникає.

21 Січень 2015 в 19:44 | Вiдповiсти

Ірина

Куди йтиме цей збір і як він витрачатиметься? Я так розумію, що відмова від договора стає законною - заплатив збір і сміти далі на узбіччях, у лісі. Якщо цей збір йтиме на місцевий бюджет і місцева влада на власний розсуд ці кошти витрачатиме - знову виникає корупційна складова: яким чином визначатиметься компанія, яка отримає замовлення на прибирання узбіч за ці кошти? Таким чином дотаційні, з неефективною організацією праці з роздутими штатами Комунгоспи залишаться назавжди.

21 Січень 2015 в 12:16 | Вiдповiсти

Дивитися результати Інші опитування