Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Запровадження збору на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій

Народний депутат України Бобов Г.Б. зареєстрував у Верховній Раді України проекти Законів про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад) (реєстр. 1617 від 24.12.2014) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збору на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад (реєстр. № 1618 від 24.12.2014).

Метою проектів актів є створення передумов для наповнення місцевих бюджетів, передусім сільських територій, коштами для вирішення проблем розвитку сіл, селищ і міст в аграрних регіонах країни.

Так, за інформацією автора за останні 20 років відсутність збалансованої, дієвої та ефективної державної політики відносно розвитку сільських територій, ігнорування проблем розвитку населених пунктів сільської місцевості та відсутність дієвого механізму соціальної відповідальності сільськогосподарських підприємств, які працюють в сільській місцевості, призвело до повної або часткової втрати соціальної інфраструктури у селі, деградації населених пунктів, відтоку з них населення.

За даними соціологічного дослідження відносно розвитку сільських територій, що було проведено тижневиком «Коментарі:» та Інститутом Горшеніна, серед головних проблемжителі сільських населених пунктів називають поганий стан доріг (34,9%), низьку якість медичного обслуговування (21,6%), поганий стан шкіл та дитсадків (14,8%), відсутнє або погане освітлення вулиць (14%).  

Відсутність коштів у місцевих бюджетах на вирішення проблем розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту призводить до відтоку молоді з сільської місцевості, що вкрай негативно позначається на демографічних перспективах сільських територій.

Концентрація фінансових ресурсів у бюджетах територіальних громад для вирішення проблем розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури дозволить зупинити деградацію населених пунктів у сільській місцевості і створити передумови для розвитку сільських територій.

В Україні окремі товаровиробники сільськогосподарської продукції вже на добровільних засадах сплачують в бюджети сільських, селищних та міських рад кошти, які використовуються для вирішення проблем розвитку конкретних населених пунктів або допомагають послугами. Так, у Черкаській області останні декілька років соціально відповідальні компанії добровільно сплачують до місцевих бюджетів кошти у розмірі 70 – 100 грн. за один гектар орендованої землі. Внаслідок подібної допомоги соціально відповідального бізнесу ремонтуються і відбудовуються об’єкти соціальної інфраструктури, дороги тощо, що позитивно позначається на розвитку відповідних населених пунктів. Подібна добровільна допомога негативно не відображається на фінансово-економічному стані ефективних сільськогосподарських підприємств і не призводить до банкрутств. 

Цей законопроект подається водночас із змінами до Податкового кодексу, які вводять в систему місцевих податків і зборів України збір на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури територій населених пунктів сільських, селищних та міських рад. Платниками збору є орендарі земель сільськогосподарського призначення (ріллі). Ставка збору за один гектар земель сільськогосподарського призначення (ріллі) складає 0,5 % від нормативно-грошової оцінки.

Додатковi матерiали
16.01.2015

Розділи: Дороги, Озеленення, Освітлення, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування