Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

У Києві під мораторій у 7 років може попасти забудова об’єктів зеленого господарства

Народний депутат України Ар'єв В.І. зареєстрував у Верховній Раді України проект Закону «про мораторій на будівництво об'єктів виробничого призначення та об'єктів невиробничого призначення на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства м.Києва» (реєстр. №1772 від 15.01.2015).

На думку автора прийняття такого закону зупинить процес подальшої незаконної забудови та знищення зелених насаджень в найважливіших зелених зонах м. Києва, сприятиме розширенню в столиці держави мережі природоохоронних об’єктів та зобов’яже органи місцевого самоврядування м. Києва здійснити низку конкретних заходів щодо збереження й покращення стану об’єктів благоустрою зеленого господарства міста.

У місті Києві склалася критична ситуація щодо незаконної, неконтрольованої та систематичної забудови земель, які належать до особливо цінних земель та об’єктів благоустрою зеленого господарства м. Києва.

Київська міська рада, без належних на те повноважень та жодних узгоджень, розпорядилася і продовжує розпоряджатися особливо цінними землями столиці на яких розміщенні об'єкти природно-заповідного фонду та охоронювані об'єкти Всесвітньої культурної спадщини, вилучення яких перебуває виключно в компетенції Верховної Ради України, відповідно до статей 150, 151 Земельного кодексу України.

Масове хижацьке видалення зелених насаджень під час незаконної забудови на незаконно виділених об’єктах природно – заповідного фонду спричиняє згубні наслідки для природного середовища, санітарно-гігієнічних і рекреаційних умов та якості життя громадян в столиці держави, а також стану здоров'я населення та його естетичного виховання.

Вирішення питання щодо будівництва об’єктів виробничого призначення та об’єктів невиробничого призначення на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва можливо лише після налагодження дієвих механізмів громадського та державного контролю.

З огляду на наведене вище, автори законопроекту вважають за необхідне введення мораторію на будівництво об’єктів виробничого призначення та об’єктів невиробничого призначення на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва.

Законопроект передбачає ввести мораторій строком на 7 років на  будівництво об’єктів виробничого призначення та об’єктів невиробничого призначення на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва, таких як сквери, ботанічні сади, парки, лісопарки, рекреаційні зони, міські ліси, приміська зелена зона; зелені насадження прибудинкових територій; урочища зі стрімкими схилами; берегозахисні ділянки та водоохоронні зони; острови та схили Дніпра.
 
Додатковi матерiали
16.01.2015

Розділи: Озеленення, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування