Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Контрдецентралізація у сфері поводження з побутовими відходами

Раніше ми давали інформацію про ініціативи Уряду навести лад у сфері поводження побутових відходів http://blagoustriy.info/discussions/21/show/, а також майже ідентичний законопроект народних депутатів України Куліченко І.І. та Романова А.А. http://blagoustriy.info/discussions/52/show/.

Водночас, народні депутати Кодола О.М., Скуратовський С.І., Шинькович А.В., Крулько І.І., Сташук В.Ф., Андрієвський Д.Й. та Сидорчук В.В. внесли альтернативний законопроект «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері поводження з побутовими відходами» (реєстр. №1742-1 від 17.01.2015).

Метою цього законопроекту визначено комплексне врегулювання питання поводження з побутовими відходами, удосконалення механізмів державного регулювання у сфері поводження з побутовими відходами на основі директиви 2008/98/ЄС про відходи та скасування деяких директив, підвищення ефективності дії законів України у сфері поводження з побутовими відходами, усунення виявлених недосконалостей правового регулювання у цій сфері.

Законопроект “Про внесення змін до деяких законів України у сфері поводження з побутовими відходами”, що він суперечить висловлених політичних курсів, висловлених Президентом, щодо:

дерегуляції та скорочення кількості ліцензій та дозволів видів господарської діяльності, оскільки законопроектом запропоновано введення двох нових видів ліцензування у сфері перероблення та захоронення побутових відходів;

децентралізації, оскільки законопроектом покладається регулювання сфери перероблення та захоронення побутових відходів на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, хоча вирішення питань поводження з побутовими відходами покладена на органи місцевого самоврядування.

Крім того, законопроект передбачає значне коло питань щодо діяльності об’єктів переробки та захоронення побутових відходів, які необхідно буде вирішувати у Києві в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. А в наших умовах це може сприяти до корупції у цій сфері.

Додатковi матерiали
20.01.2015

Розділи: Відходи

 

Дивитися результати Інші опитування