Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Чим шкідливе спалення опалого листя?

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються 
діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття (особливо пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Саме вони як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю.

Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзилліти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі покриті масляною фарбою, що містять свинець.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі:

  • В сухому листі й траві згорають ряд зимуючих корисних комах, на приклад, сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя й траву восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
  • Спалювання листя й трави призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення у 2-4 рази промерзання ґрунту.
  •  За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються у ґрунт. При згорянні ж утворюється зола (у кращому випадку). Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
  •  На природних луках, відкритих ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. У лісогосподарських регіонах – це повне знищення лісу, яке супроводжується значними матеріальними втратами.
  • При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення цінних видів рослин і тварин. Саме із спалювання польової стерні починається більшість небезпечних пожеж. Аналогічним чином, існує загроза загоряння житлових будинків т інших споруд.
  • Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій.

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя та траву...поясніть, будь ласка, чому це не слід робити, скоріш за все вони несвідомі цього! Кожен із нас має законне право боротися із палами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!
23.09.2014

Розділи: Відходи, Озеленення, Благоустрій територій

 

Дорина

Цей сайт просто бомба

10 Листопад 2015 в 16:24 | Вiдповiсти

марян

підкажіть шкідливі якості опалого листя

04 Листопад 2015 в 17:53 | Вiдповiсти

Рита

корисно знати це

13 Березень 2015 в 13:24 | Вiдповiсти

Адміністрація сайту

Ден, не зрозуміле Ваше питання. Прошу сформулювати його більш детальніше.

18 Листопад 2014 в 09:27 | Вiдповiсти

ден

скажіть які мінуси з шкідливі якості опалого листя

13 Листопад 2014 в 18:53 | Вiдповiсти

Александр

А я пишу проэкт и этот сайт мне очень помог и я много чего узнал про опавшие листья СПАСИБО!!!!!!!!!

13 Листопад 2014 в 18:18 | Вiдповiсти

юля

...

10 Листопад 2014 в 17:56 | Вiдповiсти

Адміністрація сайту

Юлия, сами по себе опавшие листья не вредны. Статья о том, что жечь листья вредно для здоровья.

04 Листопад 2014 в 20:11 | Вiдповiсти

юлия

подскажите почему опале листя шкидливе?

03 Листопад 2014 в 17:59 | Вiдповiсти

Денис

Мені це допомогло. Рекомендую!

02 Листопад 2014 в 18:33 | Вiдповiсти

Показати ще

Дивитися результати Інші опитування