Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Прибирання снігу з дахів: дах без бурульок, падіння льоду з даху, як провести очищення покрівлі від снігу?

Зима приходить, як правило, несподівано! Розумієш це, коли стикаєшся з проблемами, про які слід було подумати заздалегідь. До них можна віднести підготовку покрівельного покриття і боротьбу зі скупченням на ньому великої кількості снігу. 

Прибирання снігу з дахів — це питання, яке хвилює не тільки працівників комунальних служб. Вони відповідають за очищення дахів від снігу у міських багатоповерхових будинках. Але суворі сніжні зими приносять багато клопоту та власникам приватних будинків, де сніг необхідно прибирати або самому, або залучати сторонніх осіб. Як це зробити за всіма правилами та з дотриманням запобіжних заходів буде розказано в цій статті.

Чим небезпечний сніг на дахах

Сніг, який укладається рівними і не дуже рівними шарами на даху становить реальну небезпеку для людей та їх майна. Якщо очищення покрівлі від снігу не буде проводитися вчасно, то це може привести до багатьох негативних наслідків:

Снігозатримувачі на дах немає сенсу встановлювати, якщо кут нахилу даху більше 60 градусов, вважається, що сніг на таке даху не затримується.

Пошкодження покрівлі. Вага снігової маси в 1 метр квадратний може досягати 100 і більше кілограмів. Така маса силою свого тиску часто деформує покрівельне покриття, порушуючи герметизацію стиків і навіть зрушуючи деякі його фрагменти. В особливо сніжні зими не витримують навіть стропила покрівлі. Поперемінні відлиги і морози ще більше руйнують конструкцію даху і можуть вивести її з ладу буквально протягом одного сезону.

Виведення з ладу системи зливової каналізації. Оскільки покрівельне покриття тепліше навколишнього повітря, сніг на ньому постійно тане і утворює крижану скоринку. Деяка кількість води потрапляє у водостоки. Прибирання снігу з дахів не дозволяє їм забитися льодом і не дає можливості утворюватися величезним бурульок. Цей захід запобігає псування зовнішніх стін і фундаментів будівель.


Наслідки падіння снігу з даху

Лавиноподібного сходу снігу і льоду з дахів. Неприємність такого роду може статися навіть на дахах обладнаних снігозатримувачами. Зірвалося в процесі ковзання снігу фінішне покриття може заподіяти шкоду знаходяться внизу людям, автомобілів, комунікацій і насаджень.

Пошкодження конструктивних елементів покрівлі. В результаті падіння снігового пласту великої маси можуть бути пошкоджені конструкції даху, що складається з декількох ярусів. Очищення покрівлі від снігу не дозволить постраждати елементами і деталями нижнього рівня покрівельного покриття.

Щоб уникнути всіх цих неприємностей, муніципальні органи розробляють різні нормативні акти, які регламентують такі роботи і визначають відповідальних за належну експлуатацію будівель і споруд.

Щоб ваша поява на даху в зимовий час було зведено до розумного мінімуму, необхідно заздалегідь подумати про її підготовку до цього складного періоду року:
 
 1. До того, як настануть холоди, і потрібно прибирання снігу з дахів, її потрібно очистити від різного сміття у вигляді гілочок та листя, які можуть забити водостоки.
 2. Воронки водостоків краще закрити спеціальними кришками або заглушками.
 3. Щоб не займатися ремонтом даху взимку, її краще підремонтувати заздалегідь, підфарбувавши сумнівні та пошкоджені місця на покрівлі.
 4. Необхідно перевірити місця кріплення елементів покриття. Під вагою снігу може бути порушена їх герметичність, а також з’явиться ймовірність їх несподіваного зрушення.
 5. Якщо є хоча б мінімальна можливість, то краще встановити антиобледенелую систему. Вона дозволить уникнути багатьох неприємностей і з нею очищення покрівлі від снігу стане набагато простіше. Витративши один раз свої кошти, надалі можна заощадити на послугах альпіністів, які з кожним роком дорожчають.

Заздалегідь зробивши вищеописані заходи, можна бути готовим до непередбачених примх природи. Хорошим господарям не страшні ніякі труднощі, пов’язані з прибиранням покрівлі навіть після інтенсивних снігопадів.

Порядок робіт з ліквідації бурульок та снігу


Усунення бурульок

Бурульки та сніг на даху — це вже причина бити тривогу, особливо, коли їх кількість досягає критичної позначки. Дах без бурульок дозволить вам спокійно спати і не переживати за проблеми, які з ними пов’язані. Для цього потрібно просто приділити трохи часу, і майбутній ремонт покрівлі вам не загрожує.

Для цього:

В першу чергу, позбавтеся від бурульок, які звисають зі скатів. Їх можна акуратно збити з допомогою довгої рейки, яка буде настільки довгою, що дозволить вам опинитися в стороні від місця падіння бурульок.

Не прагніть ударяти по бурульок з великою силою. Те, що залишається після прикладання невеликих зусиль, краще знімати безпосередньо з даху. Інакше дах без бурульок може обернутися пошкодженням покриття та водостічних жолобів.
 
Після збивання бурульок потрібно забратися на дах. Очищати сніг краще за допомогою лопати. Не слід забувати про заходи безпеки — страхувальний ремінь або вірьовка в цьому випадку просто обов’язкові. Робіть цю роботу потрібно з обережністю, оскільки покрівля може бути слизькою. Найкращим варіантом буде робота з помічником.

Потрібно буде зняти залишки бурульок. Робиться це, коли буде закінчено очищення покрівлі від снігу. Як правило, підстава бурульок примерзає до країв даху і в водостічних систем. Їх можна акуратно зрізати за допомогою ножівки.
 
Роботи необхідно проводити у світлий час доби. Не варто братися за роботу, якщо йдуть опади, створюють додаткові труднощі і збільшують ризик падіння. Не варто підніматися на дах при силі вітру понад 6 балів. У разі, коли очистити дах потрібно в нічний час доби, вона і прилегла до будинку територія має бути добре освітлені.

Одяг для роботи повинна бути максимально зручною і не сковувати рухів. Теж можна сказати і про взуття — вона повинна бути не слизькою і має на підошвах потужні протектори.

Дотримуйтесь заходів безпеки по відношенню до людей і тварин, що знаходяться внизу. Падіння льоду з даху може їх травмувати і пошкодити припарковані поруч автомобілі, тому потрібно бути гранично уважним.

Приймайте сторонню допомогу. Краще не бути самовпевненим і заручитися підтримкою іншої людини. Ще більш вірний варіант — допомога професіоналів. Вони, крім певних навичок, мають альпіністське обладнання та устаткування, яке дозволяє швидко і якісно робити свою роботу.

 
Прибирання снігу з дахів складної конфігурації


Промислові альпіністи

При прибиранні снігу з дахів керуються Типовою інструкцією по техніці безпеки при обслуговуванні і ремонті будівель і споруд Моз СРСР від 14 октября1985 р. N 06-14/19. Друга частина цього документа повністю присвячується таким роботам, як очищення покрівлі від снігу.
Експлуатаційні компанії, що мають на своєму балансі житлові будинки, проводять такі роботи силами двірників та інших фахівців, що володіють хорошим здоров’ям і пройшли спеціальний інструктаж.

Власники будинків, що мають складну геометрію даху, або ж проводять такі роботи власними силами, або звертаються за допомогою до фахівців промислового альпінізму.

Виконуючи роботи по очищенню даху, не користуйтеся металевим інструментом. Розбивати товстий шар криги та підстава бурульок можна з допомогою спеціальних скребків, що представляють металеву пластину на ручці. Вона не повинна бути заточена і нею не можна контактувати з фінішним покриттям.
 
Будь-який дах без бурульок вимагає догляду і використання наступних інструментів:

 • дерев’яною або пластиковою лопати;
 • скребка і «раздвига» — дворучної широкої лопати з дерева або пластику;
 • монтажного пояса і страхувального троса;
 • переносної драбини (трапу) шириною не менше 30 сантиметрів;
 • гаків для зачеплення за коник. Їх застосовують для дахів, мають ухил понад 20 градусів і будь-яких мокрих покриттів;
 • захисної стрічки;
 • переносних решіток або щитів з червоно-білими смужками, якими на землі перекривають доступ до місця падіння снігу.
 
Вимоги до лопат та іншого оснащення

Прибирання снігу з дахів повинна проводитися «правильними» лопатами. Що входить в це поняття? Оскільки держак цього знаряддя праці може бути зледенілим, утримувати його в руці досить складно. З цією метою лопати оснащуються спеціальною рукояткою. Можна прив’язувати її до пояса за допомогою короткого шматка мотузки. Така міра дозволить при необхідності звільнити обидві руки.

Щоб користуватися страхувальним тросом, потрібно обзавестися надійною точкою кріплення. Він попередньо проходить випробування на рывковое зусилля у 200 і більше кілограмів. До монтажного пояса він кріпиться, виключно, ззаду.

У разі, коли готується безпечна дах без бурульок, огороджувальну стрічку слід встановлювати за таким правилом:

 • висота будівлі до 20 метрів — на відстані 6 метрів;
 • висота будівлі 20-40 метрів — на відстані 10 метрів;
 • висота будівлі понад 40 метрів — розрахунок робиться пропорційно.


Обгородження вулиці під час чищення даху

Очищення покрівлі від снігу не обмежується лише такими заходами безпеки, як установка огороджувальної стрічки. Коли роботи виконуються в місцях, де відбувається інтенсивний рух транспорту і людей, то додатково використовують наступні заходи:

 1. Поруч із зоною огорожі знаходиться черговий працівник, одягнений в помаранчевий жилет. У його розпорядженні свисток, який він використовує для попередження про небезпеку пішоходів і водіїв машин, і мобільний телефон або рація, з допомогою яких він зв’язується з працюючими на даху.
 2. Перед тим, як проводиться очищення покрівлі від снігу, небезпечна зона звільняється від наявності на ній автомобілів та іншої техніки.
 3. Двері під’їздів, які перебувають з тієї сторони, куди скидається сніг, необхідно закрити до закінчення робіт. У випадку, коли їх неможливо закрити, над дверима робиться навіс, а в під’їзді знаходиться черговий, який стежить за безпекою мешканців, які покидають будинок.

Прибирання снігу з дахів повинна здійснюватися у визначені місця. Він не повинен потрапляти на
 • будь-які проводи і кабелі;
 • розташовані поруч будови;
 • знаходяться поблизу чагарники і дерева;
 • виступаючі за межі стін конструктивні елементи та обладнання (наприклад, кондиціонери).
 
Конструктивні елементи, які зустрічаються на шляху падаючого снігу або льоду, можуть бути або пошкоджено, або можуть непередбачувано змінити траєкторію руху великих шматків. З цієї причини, дах без бурульок, про яку ви мрієте, може становити реальну небезпеку для перехожих і проїжджаючого транспорту.

Проблему накопиченого снігу на покрівлі можна вирішити пристроєм покрівлі великого нахилу (60 і більше градусів). Але найкращим варіантом можна вважати прокладку на покрівлі обігрівають кабелів.

Система «дах без бурульок» дозволяє повністю виключити поява льоду, як на самій покрівлі, так і в водостічної системи, жолобах, на краях даху та інших місцях. І хоча експлуатація такої системи може здатися недешевою, її все частіше встановлюють люди, які звикли мислити на перспективу.

Пам’ятаєте! У вас завжди є можливість вибору!
Джерело
26.01.2016

Розділи: Прибудункові території, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування