Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Роз’яснення

Суть питання:Яким чином організувати збирання побутових відходів?
Запитувач: Вадим

Зміст питання:

Яким чином організувати збирання побутових відходів?

Відповідь:


Збирання та перевезення побутових відходів здійснюється з урахуванням вимог наказу МОЗ України від 17.03.2011 N145, що зареєстрований в Мін’юсті України 05.04.2011 за N 457/19195, яким затверджено державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць.

Для забезпечення шумового комфорту населення побутові відходи слід вивозити, як правило, не раніше ніж о 7 годині і не пізніше ніж о 23 годині, при цьому рівні шуму не повинні перевищувати гігієнічних нормативів для відповідного часу доби.

Контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне тверде покриття та бути обладнані навісами, огорожею та ізольовані від об'єктів  обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м, не повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного руху транспорту.

Контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.

На території садибної забудови населених пунктів відстань від контейнерних  майданчиків  до  меж  присадибних ділянок зі сторони вулиць повинна складати не менш як 5 м.

У виняткових випадках в районах забудови, що склалася, де немає можливості дотримання відстаней, місця розташування контейнерних майданчиків встановлюються комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення. Комісією складається акт довільної форми щодо місця розташування контейнерного майданчика, який підписується всіма членами комісії у чотирьох примірниках для кожної із сторін.

Під час зберігання побутових відходів у контейнерах повинна бути виключена можливість їх загнивання, розкладання, розвіювання та розпилювання. Термін зберігання в холодний період року (при середньодобовій температурі -5 град.С і нижче) повинен бути не більше ніж три доби, а в теплий  період року (при середньодобовій температурі більше ніж +5 град.С) - не більше ніж одна доба (щоденне перевезення).

Перевезення великогабаритних і ремонтних відходів необхідно проводити у міру їх утворення, але не рідше одного разу на тиждень.

Перевезення окремих складових побутових відходів, що не загнивають та не утворюють неприємних запахів, допускається здійснювати рідше, за графіками, узгодженими з виконавцем послуг з перевезення відходів та власником чи балансоутримувачем об'єктів благоустрою.

Власник контейнерів для зберігання побутових відходів зобов'язаний забезпечити їх миття та дезінфекцію засобами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров'я України, у літній період року - не рідше одного разу на 10 діб, а в інші періоди року - не рідше одного разу на місяць.

Надання послуг з вивезення з побутовими відходами здійснюється згідно з Правилами та на підставі типового договору, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 N1070. Договір укладається між споживачем та виконавцем послуг. Договір про надання послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. Якщо балансоутримувач не є виконавцем послуг, договір на надання послуг укладається між балансоутримувачем та виконавцем послуг.

Договір є обов’язковим згідно з вимогами ст. 35.1 Закону України "Про відходи". За його неукладання власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок несуть адміністративну відповідальність згідно статті 82 та 152 (при включенні цієї вимоги до місцевих правилах з благоустрою) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Виконавець послуг визначається у межах певної території на конкурсних засадах відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 N1173.

Збирання та перевезення побутових відходів здійснюється спеціально обладнаними для цього транспортними засобами. Під час надання послуг з вивезення побутових відходів великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових відходів вивозяться окремо від інших видів побутових відходів. Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також повинні відокремлюватися на етапі збирання чи сортування і передаватися споживачами та виконавцями послуг з вивезення побутових відходів спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

При наданні послуг з поводження з побутовими відходами органи місцевого самоврядування затверджують тарифи на надання послуг та норми утворення побутових відходів. Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.06 N1010. Правила визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджені наказом Мінжитлокомунгоспу від 30.07.2010 № 259.

Дякуємо, що скористалися платним роз’ясненням!

 

Під час підготовки роз’яснення консультував

Ігнатенко Олександр Павлович, кандидат економічних наук,

Докторант Національної академії державного управління при Президентові України,

Екс-Директор Департаменту благоустрою та комунального обслуговування Мінрегіону (Мінжитлокомунгоспу)

15.05.2014

Розділи: Відходи, Прибудункові території, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування