Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану сфери дорожньо-мостового господарства за 2014 рік

Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в Україні (без урахування даних АР Крим, Луганської області та міста Севастополь) у 2014 році становила майже 243 тис. км., загальною площею – понад 4,6 млрд. кв. м.

При цьому, протяжність з твердим покриттям проїзної частини становить майже 168 тис. км (69 % загальної протяжності). Найвищим цей показник є у місті Києві – 98 % та Київській області – 96%. Найнижчий показник в Одеській та Сумській областях – 47%.

Протяжність вулиць та доріг з удосконаленим покриттям проїзної частини становить майже 64 тис. км (26,2 % загальної її протяжності). Найвищий цей показник у місті Києві – 97 %. Найнижчий показник в Івано-Франківській та Сумській – 5 та Черкаській – 9 % областях.

Тільки 6,8 тис. км доріг (4% загальної протяжності доріг з твердим покриттям) обладнано закритою дощовою каналізацією. Її відсутність позначається на експлуатації дорожнього покриття та призводить до негативних явищ в умовах можливої повені та паводків. Найвищим цей показник є у місті Києві. У Вінницькій, Кіровоградській, Сумській та Хмельницькій областях цей показник становить менше 1%.

Протяжність вулиць та доріг із штучним освітленням 61,0 тис. км (25% загальної протяжності). Найвищий цей показник у місті Києві – 97 %, а найнижчий – у Житомирській – 6,5% та Івано-Франківській – 8,5 % областях.

Загальна протяжність тротуарів та пішохідних доріжок з твердим покриттям становить 42,4 тис. км, а велосипедних доріжок – 245,5 км.

Загальна протяжність набережних річок, озер, водосховищ, заток, морів у межах населених пунктів становить 1,0 тис. км.

Загальна площа майданів та площ становить 9,07 млн. кв.м, автомобільних вуличних паркінгів – 2,05 млн. кв.м, з яких обладнаних інженерними та допоміжними спорудами – 0,4 млн. кв. м.

В Україні експлуатується 7638 автомобільних мостів, 2165 пішохідних мостів та 765 шляхопровід загальною протяжністю 624 км.

Значне зростання інтенсивності руху, особливо великовагових навантажень, призводить до руйнування покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі та елементів конструкцій мостових споруд.

Так, із загальної кількості мостів та шляхопроводів 324 споруд (3 %) має обмежену несучу спроможність або знаходиться в аварійному стані.

Крім того, в населених пунктах експлуатується 354 підземних пішохідних переходів загальною площею майже 162 тис. кв.м. Збільшення кількості цих споруд дозволить підвищити рівень безпеки руху транспорту та пішоходів.

У 2014 році кількість підприємств, що працюють у сфері дорожньо-мостового господарства, склала 713 одиниць із загальною чисельністю працівників майже 25 тис. осіб., у т.ч. комунальних підприємств – 348, приватних підприємств – 121, інших організаційно-правових форм господарювання – 244.

Загальні витрати на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт об’єктів дорожньо-мостового господарства у 2014 році склали майже 2,0 млрд. гривень.

Зокрема, у 2014 році було виконано роботи з будівництва та реконструкції вулиць і доріг загальною площею 9,3 млн. кв. м, капітально відремонтовано 4,6 млн. кв. м, проведено поточний ремонт 24,3 млн. кв. м вулиць та доріг населених пунктів.

Також проведено капітальний ремонт 4,8 тис. кв. м та виконано поточний ремонт 66,87 тис. кв. м мостів і шляхопроводів.

Витрати на утримання об’єктів дорожньо-мостового господарства в 2014 році становили 1,7 млрд. гривень.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Статтею 41 цього Закону визначено, що фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також інших джерел фінансування, визначених законодавством.

В той же час, органи місцевого самоврядування не поспішають, а іноді і зволікають із залученням фінансових ресурсів для будівництва та ремонту вулично-дорожньої мережі.

Мінрегіону кошти на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності в населених пунктах у державному бюджеті на 2015 рік не передбачено.

Додатковi матерiали
17.04.2015

Розділи: Дороги

 

Дивитися результати Інші опитування