Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Стан сфери зеленого господарства за 2014 рік

Загальна площа зелених насаджень усіх видів у межах територій міст та інших населених пунктів України (без урахування даних АР Крим, Луганської області та Севастополя) на 01.01.2015 становить майже 524 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень загального користування у 2014 році становила 122 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень, уражених фітозахворюваннями, порівняно з 2013 роком зменшилася на 37% і становить майже 428 тис. м2. Це свідчить про  покращення догляду за зеленими насадженнями та проведенням необхідних профілактичних заходів боротьби зі шкідниками.

У 2014 році 69% зелених насаджень загального користування було охоплено доглядом.

Найбільше охоплено доглядом зелені насадження у Волинській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві (100%), Тернопільській області (96%), Рівненській області (86%). Найменший показник у Запорізькій (36%) та Кіровоградській (40%) областях.

Площа парків культури та відпочинку у 2014 році становила майже 16 тис. га; набережних та бульварів - майже 4,5 тис. га. Площа гідропарків, лугопарків, лісопарків становила близько 20 тис. гектарів.

Загальна площа, відведена під насінництво, становить близько 3,7 тис. га, з якої у 2014 році було реалізовано майже 650 кг насіння квітів та 166 т насіння газонних трав.

Загальна площа, відведена під розсадництво, становить близько 1,7 тис. га, посадкового матеріалу у 2014 році реалізовано майже 2,2 млн. штук.

У 2014 році на утримання зелених насаджень загального користування витрачено майже 363 млн. гривень.

Кредиторська заборгованість підприємств по утриманню зелених насаджень у 2014 році становила 41,5 млн. гривень, а дебіторська  - 43,4 млн. гривень.

Загальна кількість підприємств зеленого господарства, що здійснюють діяльність з утримання зелених насаджень, становить 568 одиниць, в тому числі комунальних підприємств - 455 одиниць, приватних – 66 та інших форм    власності – 47 одиниць.

Загальна кількість підприємств, які вирощують садивний матеріал квітково-декоративних рослин, становить 61 одиницю.

Аналіз стану сфери зеленого господарства і квітково-декоративного насінництва та розсадництва свідчить, що в більшості областей України стан зелених насаджень за останній рік покращився.

Разом із тим у багатьох населених пунктах ведеться неналежний догляд за зеленими насадженнями, що призводить до погіршення санітарного стану зелених насаджень, збільшення кількості сухостійних та заражених шкідниками і хворобами дерев. Через неналежний догляд газони заростають  кульбабою та іншими бур’янами. Практично в усіх населених пунктах вкрай слабо проводиться реконструкція зелених насаджень, що спричинює їх деградацію.

Згідно з положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 30) вирішення питань щодо організації благоустрою населених пунктів, здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень, а також здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Додатковi матерiали
17.04.2015

Розділи: Озеленення

 

Дивитися результати Інші опитування