Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану сфери паркування транспортних засобів в Україні за 2014 рік

На початок 2015 року в Україні (без урахування даних АР Крим, Луганської області та м. Севастополь) налічується 3061 майданчик для паркування, з яких 2292 – відведених та 769 – спеціально обладнаних.

Найбільша кількість таких майданчиків обладнано в місті Києві (445), Дніпропетровській (270), Полтавській (244) та Чернігівській (193) областях, а найменша – у Тернопільській (12), Черкаській (20), Сумській (26) та Миколаївській (51) областях.

Із них налічується 1343 майданчиків для платного паркування (803 відведених та 540 спеціально обладнаних), що складає майже 44% від їх загальної кількості, а паркування на 1718 майданчиках (1489 відведених та 229 спеціально обладнаних) здійснюється безкоштовно.

При цьому лише 223 відведених майданчиків для платного паркування (майже 28% від їх загальної кількості) обладнані 251 паркувальними автоматами, а 78 спеціально обладнаних майданчиків для платного паркування (14% від їх загальної кількості) обладнано в’їзними/виїзними терміналами.

Таким чином, кількість парковок, обладнаних паркоматами, збільшилась, незважаючи навіть на те, що відсутня інформація від АР Крим, Луганської області та міста Севастополь. Отже, кількість майданчиків для паркування, обладнаних автоматичними пристроями, поступово зростає.

Майданчики для паркування, обладнані паркувальними автоматами, є у місті Києві (78), Дніпропетровській області (31), Одеській області (29), Хмельницькій області (22), Херсонській області (20), Львівській області (17), Чернігівській області (11), Волинській області (9), Тернопільській області (4) в Івано-Франківській та у Чернівецькій областях по 1 паркомату. Проте в більшості областей паркомати та в’їзні/виїзні термінали взагалі відсутні.

На відведених майданчиках для платного паркування, обладнаних паркувальними автоматами, налічується 5518 місць для паркування, отже в середньому один такий автомат розрахований на 22 місця для паркування, що відповідає вимогам Правил паркування транспортних засобів.

Всього на майданчиках для паркування облаштовано майже 80 тис. місць для паркування, з яких більше 7тис. місць призначені для паркування транспортних засобів інвалідів, що складає 9% від їх загальної кількості. Найменшу частку місць для паркування транспортних засобів інвалідів обладнано в Житомирській (2%), Одеській (3%), Вінницькій (4%), Волинській (4%), Херсонській (5%), Хмельницькій (5%) областях.

У місті Києві на майданчиках для паркування облаштовано більше 6 тис. місць для платного паркування, на яких забезпечена можливість оплати за допомогою послуги “мобільне паркування”.

Обладнання і утримання майданчиків для паркування здійснює 821 суб’єкт господарювання, 146 з яких – комунальні підприємства (близько 18% від загальної кількості), 336 – приватні підприємства (близько 41% від загальної кількості) та 339 підприємств інших організаційно-правових форм господарювання (41% від загальної кількості). Найбільша кількість підприємств, які здійснюють діяльність у сфері паркування транспортних засобів, налічується в місті Києві (153), Херсонській (145) та Одеській (105) областях, а найменша – у Донецькій області (1 підприємство).

Середній тариф по Україні на послуги з паркування транспортних засобів збільшився у порівнянні з тарифом минулого року на 0,04 грн./год. та складає 2,60 грн. за 1 годину паркування. Найвищий середній тариф на такі послуги – у місті Києві (10 грн./год.), Одеській (6,70 грн./год.), Донецькій та Чернігівській областях (6 грн./год.).

Рішення щодо безоплатного паркування транспортних засобів були прийняті Вінницькою, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Полтавською, Рівненською, та Черкаською областями.

Додатковi матерiали
17.04.2015

Розділи: Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування