Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану сфери дорожньо-мостового господарства за 2015 рік

Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в Україні (без урахування даних АР Крим та міста Севастополь) у 2015 році становила 249,5 тис. км., загальною площею – понад 4,6 млрд. кв. м.

При цьому, протяжність з твердим покриттям проїзної частини становить 170,1 тис. км (68 % загальної протяжності). Найвищим цей показник є у місті Києві – 98 % та Київській області – 96%. Найнижчий показник в Одеській та Сумській областях – 47%.

Протяжність вулиць та доріг з удосконаленим покриттям проїзної частини становить понад 65 тис. км (26,1 % загальної її протяжності). Найвищий цей показник у місті Києві – 97%. Найнижчий показник в Івано-Франківській, Сумській (відповідно по 5%) та Черкаській (9 %) областях.

Тільки 7,0 тис. км доріг (4% загальної протяжності доріг з твердим покриттям) обладнано закритою дощовою каналізацією. Її відсутність позначається на експлуатації дорожнього покриття та призводить до негативних явищ в умовах можливої повені та паводків. Найвищим цей показник є у місті Києві (51%). У Вінницькій, Кіровоградській, Луганській, Сумській та Хмельницькій областях цей показник становить тільки майже 1%.

Протяжність вулиць та доріг із штучним освітленням 65,0 тис. км (26% загальної протяжності). Найвищий цей показник у місті Києві – 97 %, а найнижчий - у Житомирській (6,5%) області.

Загальна протяжність тротуарів та пішохідних доріжок з твердим покриттям становить 42,9 тис. км, а велосипедних доріжок – 263 км.

Загальна протяжність набережних річок, озер, водосховищ, заток, морів у межах населених пунктів становить 1,1 тис. км.

Загальна площа майданів та площ становить майже 9,6 млн. кв.м, автомобільних вуличних паркінгів – 2,16 млн. кв.м, з яких обладнаних інженерними та допоміжними спорудами – 0,37 млн. кв. м.

В Україні експлуатується 7998 автомобільних мостів, 2217 пішохідних мостів та 783 шляхопроводів загальною протяжністю майже 690 км.

Значне зростання інтенсивності руху, особливо великовагових навантажень, призводить до руйнування покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі та елементів конструкцій мостових споруд.
Так, із загальної кількості мостів та шляхопроводів 382 споруди (3,5 %) має обмежену несучу спроможність або знаходиться в аварійному стані.

Крім того, в населених пунктах експлуатується 351 підземний пішохідний перехід загальною площею 170 тис. кв.м. Збільшення кількості цих споруд дозволить підвищити рівень безпеки руху транспорту та пішоходів.

У 2015 році кількість підприємств, що працюють у сфері дорожньо-мостового господарства, склала 780 одиниць із загальною чисельністю працівників майже 26 тис. осіб., у т.ч. комунальних підприємств – 401, приватних підприємств – 149, інших організаційно-правових форм господарювання – 230.
Додатковi матерiали
14.04.2016

Розділи: Дороги

 

Дивитися результати Інші опитування