Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» за 2015 рік

Аналіз стану виконання вимог, передбачених Законом України «Про благоустрій населених пунктів» свідчить, що не всі органи місцевого самоврядування дотримуються вимог цього Закону.

Так, лише 21% (5820 населених пунктів) мають затверджені програми з благоустрою, у містах цей показник становить - 87% (350 міст). Найкращий показник у Вінницькій (52,5%), Миколаївській (34,4%) та Рівненській (32,3%) областях. В той же час у Тернопільській області лише 3%, у Житомирській – 9,6%, Львівській – 13,8%, Закарпатській – майже 14% населених пунктів мають такі програми. У місті Києві програма з благоустрою відсутня.

Лише трохи більше 39% (10836 населених пунктів) мають затверджені плани заходів з благоустрою. В містах цей показник становить 93%. У Херсонській області затверджені плани заходів з благоустрою мають 100% населених пунктів, у Вінницькій області - 64%, у Тернопільській області – майже 61%. У той же час цей показник найменший  у Харківській (21,5%), Сумській (24,7%) та Житомирській (26,1%) областях. У місті Києві план заходів з благоустрою відсутній.

Лише 7,5% (2076 населених пунктів) мають програми розвитку та збереження зелених зон населених пунктів. В містах цей показник становить майже 53% (212 міст).

У Кіровоградській області та у місті Києві такі програми зовсім відсутні, а у Черкаській та Тернопільській областях програми розвитку та збереження зелених зон населених пунктів затверджено менше як на 1%, в той час як у Полтавській області цей показник становить - 27%.

Правила благоустрою затверджено у 43% (11901 населених пунктах).  В містах цей показник становить 94% (379 міст).

У Херсонській області правила з благоустрою мають 100% населених пунктів, у Вінницькій області - 91%, у Рівненській – 76%, а у Полтавській області – 74%. Також Правила з благоустрою має місто Київ. В той час найменший відсоток забезпеченості правилами з благоустрою має Тернопільська область – 4 % та Дніпропетровська область - 19%.

В 10149 населених пунктів (37%) розроблені та затверджені схеми санітарної очистки, зокрема в містах він становить 90% (364 міст). У Житомирській області затверджено схеми санітарної очистки у 76% населених пунктах, у Полтавській області – 74%. В той же час у Тернопільській області цей показник становить 1%, у Донецькій – 11,6%, а у Херсонській області 13,5%.
 
Правила утримання домашніх тварин є у 14% (3917 населених пунктів), в містах правила затверджені у 68% (273 міста). Разом із тим, у Львівській та Миколаївській областях цей показник становить менше 1%.

Загальна кількість об’єктів благоустрою в Україні становить понад 415 тис. одиниць, із них 212,5 тис. знаходяться в містах.

Інвентаризацію проведено на 41% (майже 171 тис.) об’єктах благоустрою населених пунктів. В містах цей показник також становить 44% (майже 94 тис.). У Миколаївській області інвентаризовано 100% об’єктів благоустрою, у Рівненській області – 83%, Харківській –73%, тоді як у Черкаській області – 2,5% та Запорізькій – 6%.

Загалом в Україні паспортизовано 18% (близько 75 тис.) об’єктів благоустрою населених пунктів, в містах цей показник становить майже 19% (майже 40 тис.). В той час як у Миколаївській області паспортизовано майже 98% об’єктів благоустрою, у Житомирській – 65% то в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Тернопільській та Черкаській областях майже не здійснюється паспортизація об’єктів благоустрою.

Профінансовано заходи з благоустрою населених пунктів на суму 4,8 млрд. грн., в тому числі на заходи з благоустрою в містах – 3,9 млрд. грн.

В Україні всього 23% (майже 97 тис.) об’єктів благоустрою утримуються підприємствами, визначеними на конкурсних засадах, як це передбачено вимогами Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Слід зазначити, що у м. Києві зовсім відсутні об’єкти благоустрою, які утримуються підприємствами, визначеними на конкурсних засадах.

В населених пунктах діють 232 інспекції з благоустрою. Найбільша кількість інспекцій з благоустрою у Закарпатській та Львівській областях – відповідно 34 та 32 одиниці. В місті Києві та Волинській області ці інспекції взагалі не створені. Внаслідок здійснення перевірок інспекціями з благоустрою до відповідних бюджетів надійшло близько 10 млн. грн.

Разом із тим в Україні діє понад 3 тис. громадських інспекторів, які здійснили близько 8 тис. рейдів та перевірок. В результаті їх діяльності було складено понад 4 тис. протоколів, а до місцевих бюджетів надійшло близько 2,3 млн. грн.

Слід зазначити, що найбільша кількість громадських інспекторів (410 осіб) у Харківській області, найбільшу кількість рейдів та перевірок було здійснено у Запорізькій області (857), найбільшу кількість коштів, що було сплачено внаслідок здійснення перевірок громадськими інспекторами, зафіксовано в Одеській області (майже 1,7 млн. грн.).

Створено 785 комісій з питань визначення суми збитків, завданих об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері благоустрою населених пунктів. Кошти, що надійшли до відповідних бюджетів за результатами роботи комісій, складають майже 2,9 млн. грн.

Залучено громадськості, насамперед молоді, до здійснення заходів з благоустрою населених пунктів – 4,2 млн. осіб, до здійснення заходів з благоустрою територій, прилеглих до населених пунктів, - близько 1,1 млн. осіб.

Також в Україні майже 10 тис. разів висвітлювалася в засобах масової інформації проведена робота з благоустрою населених пунктів.
Додатковi матерiали
14.04.2016

Розділи: Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування