Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Стан сфери зеленого господарства за 2015 рік

Загальна площа зелених насаджень усіх видів у межах територій міст та інших населених пунктів України (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) на 01.01.2016 становить понад 457 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень загального користування у 2015 році становила 117 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень, уражених фітозахворюваннями становить майже   219 тис. м2. У 2015 році 77,3% (90,5 тис. га) зелених насаджень загального користування було охоплено доглядом.

Найбільше охоплено доглядом зелені насадження у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві (100%) та Тернопільській області (96%). Найменший показник у Запорізькій (40%) та Кіровоградській (40%) областях.

Площа парків культури та відпочинку у 2015 році становила майже 15 тис. га; набережних та бульварів - майже 3,6 тис. га. Площа гідропарків, лугопарків, лісопарків становила 19 тис. гектарів.

Загальна площа, відведена під насінництво, становить 3,5 тис. га, з якої у 2015 році було реалізовано понад 605 кг насіння квітів та 139 т насіння газонних трав.

Загальна площа, відведена під розсадництво, становить близько 1,3 тис. га, посадкового матеріалу у 2015 році реалізовано 1,8 млн. штук, в тому числі понад 609 тис. шт.. саджанців дерев.

У 2015 році на утримання зелених насаджень загального користування витрачено понад  395 млн. гривень.

Кредиторська заборгованість підприємств по утриманню зелених насаджень у 2015 році становила 24,4 млн. гривень, а дебіторська  - 12,8 млн. гривень.

Загальна кількість підприємств зеленого господарства, що здійснюють діяльність з утримання зелених насаджень, становить 562 одиниці, в тому числі комунальних підприємств - 448 одиниць, приватних – 66 та інших форм власності – 48.

Загальна кількість підприємств, які вирощують садивний матеріал квітково-декоративних рослин, становить 61 одиницю.

Аналіз стану сфери зеленого господарства і квітково-декоративного насінництва та розсадництва свідчить, що в більшості областей України стан зелених насаджень за останній рік покращився.

Разом із тим у багатьох населених пунктах ведеться неналежний догляд за зеленими насадженнями, що призводить до погіршення санітарного стану зелених насаджень, збільшення кількості сухостійних та заражених шкідниками і хворобами дерев. Через неналежний догляд газони заростають  кульбабою та іншими бур’янами. Практично в усіх населених пунктах вкрай слабо проводиться реконструкція зелених насаджень, що спричинює їх деградацію.

Згідно з положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 30) вирішення питань щодо організації благоустрою населених пунктів, здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень, а також здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Додатковi матерiали
21.04.2016

Розділи: Озеленення

 

Дивитися результати Інші опитування