Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану сфери дорожньо-мостового господарства за 2016 рік

Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в Україні (без урахування даних АР Крим та міста Севастополь) у 2016 році становить майже 251,4 тис. км., загальною площею – понад 20,66 млрд. кв. м.

При цьому, протяжність з твердим покриттям проїзної частини становить 172,15 тис. км (68,5 % загальної протяжності). Найвищим цей показник є у місті Києві – 98 % та Київській області – 96%. Найнижчий показник у Волинській (45%), Одеській та Сумській областях – майже 47%.

Протяжність вулиць та доріг з удосконаленим покриттям проїзної частини становить 64,4 тис. км (майже 26 % загальної її протяжності). Найвищий показник у місті Києві – 97%. Найнижчий показник в Івано-Франківській, Сумській (відповідно по 5%) Запорізькій (6%) та Черкаській (9 %) областях.

Тільки 6,9 тис. км доріг (4% загальної протяжності доріг з твердим покриттям) обладнано закритою дощовою каналізацією. Її відсутність позначається на експлуатації дорожнього покриття та призводить до негативних явищ в умовах можливої повені та паводків. Найвищим цей показник є у місті Києві (51%). У Вінницькій, Кіровоградській, Луганській, Сумській та Хмельницькій областях цей показник становить тільки майже 1%.

Протяжність вулиць та доріг із штучним освітленням 70,2 тис. км (28% від загальної протяжності). Найвищий цей показник у місті Києві – 97,4 %, а найнижчий - у Житомирській (6,5%) області.

Загальна протяжність тротуарів та пішохідних доріжок з твердим покриттям становить 43,15 тис. км, а велосипедних доріжок –278 км.

Загальна протяжність набережних річок, озер, водосховищ, заток, морів у межах населених пунктів становить 1,0 тис. км.
Загальна площа майданів та площ становить майже 10,0 млн. кв.м, автомобільних вуличних паркінгів – 3,94 млн. кв.м, з яких обладнаних інженерними та допоміжними спорудами – 3,3 млн. кв. м.

В Україні експлуатується 8054 автомобільних мостів, 2262 пішохідних мостів та 530 шляхопроводів загальною протяжністю майже 733 км.

Значне зростання інтенсивності руху, особливо великовагових навантажень, призводить до руйнування покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі та елементів конструкцій мостових споруд.

Так, із загальної кількості мостів та шляхопроводів 404 споруди (3,7 %) має обмежену несучу спроможність або знаходиться в аварійному стані.

Крім того, в населених пунктах експлуатується 321 підземний пішохідний перехід загальною площею 157,3 тис. кв.м. Збільшення кількості цих споруд дозволить підвищити рівень безпеки руху транспорту та пішоходів.

У 2016 році кількість підприємств, що працюють у сфері дорожньо-мостового господарства, склала 835 одиниць із загальною чисельністю працівників майже 26 тис. осіб., у т.ч. комунальних підприємств – 406, приватних – 172, інших організаційно-правових форм господарювання – 258.

Загальні витрати на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт об’єктів дорожньо-мостового господарства у 2016 році склали майже 18,5 млрд. гривень.

Зокрема, у 2016 році було виконано роботи з будівництва та реконструкції вулиць і доріг загальною площею 24,0 млн. кв. м, капітально відремонтовано 100,0 млн. кв. м, проведено поточного ремонту 201,6 млн. кв. м вулиць та доріг населених пунктів.

Також виконано будівництво та реконструкцію мостів і шляхопроводів у майже 952,0 тис. кв.м, проведено капітального ремонту 5652,2 тис. кв. м, та здійснено поточного ремонту майже 116,6 тис. кв. м.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Статтею 41 цього Закону визначено, що фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також інших джерел фінансування, визначених законодавством.

В той же час, органи місцевого самоврядування не поспішають, а іноді і зволікають із залученням фінансових ресурсів для будівництва та ремонту вулично-дорожньої мережі.
Додатковi матерiали
31.07.2017

Розділи: Дороги

 

Дивитися результати Інші опитування