Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Аналіз стану виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» за 2016 рік


Аналіз стану виконання вимог, передбачених Законом України «Про благоустрій населених пунктів» свідчить, що не всі органи місцевого самоврядування дотримуються вимог цього Закону.

Так, лише 21% (5861 населений пункт) мають затверджені програми з благоустрою, у містах цей показник становить – 81,5% (341 місто). Найкращий показник у Вінницькій (52,4%), Миколаївській (34,2%) та Рівненській (32,3%) областях. В той же час у Тернопільській області лише 7%, у Житомирській – 9,6%, Дніпропетровській – 13,5% населених пунктів мають такі програми. У місті Києві програма з благоустрою відсутня.

Майже 39% (10790 населених пунктів) мають затверджені плани заходів з благоустрою. В містах цей показник становить 96%. У Херсонській області затверджені плани заходів з благоустрою мають 100% населених пунктів, у Вінницькій області - 63%, Черкаській області – 59%. У той же час цей показник найменший  у Харківській (20,6%), Запорізькій (22,4%) та Сумській (24,7%) областях. У місті Києві план заходів з благоустрою відсутній.

Лише 8,1% (2237 населених пунктів) мають програми розвитку та збереження зелених зон населених пунктів. В містах цей показник становить майже 51% (212 міст).

У місті Києві така програма зовсім відсутня, а у Луганській, Львівській та Черкаській областях програми розвитку та збереження зелених зон населених пунктів затверджено менше як на 1%, в той час як у Полтавській області цей показник становить - 27%.
Правила благоустрою затверджено у 48,5% (13446 населених пунктах).  В містах цей показник становить 93% (389 міст).
У Вінницькій, Львівській та Херсонській областях Правила з благоустрою мають 100% населених пунктів, у Житомирській та Рівненській  областях – по 76%, а у Полтавській області – 74%. Також Правила з благоустрою має місто Київ. В той час найменший відсоток забезпеченості правилами з благоустрою має Тернопільська область – 7,6 % та Дніпропетровська область - 19%.

У 10272 населених пунктах (37%) розроблені та затверджені схеми санітарної очистки, зокрема в містах він становить 79% (329 міст). У Житомирській області затверджено схеми санітарної очистки у 76% населених пунктах, у Полтавській області – 74%. В той же час у Тернопільській області цей показник становить 1,2%, у Донецькій – 12,2%, а в Луганській області – 14,3%.
 
Правила утримання домашніх тварин є майже у 16% (4358 населених пунктів), в містах правила затверджені у 64% (267 міст). Разом із тим, у Львівській області цей показник становить менше 1%, в Івано-Франківській області – 1,7%, Тернопільській – 5,6%, Волинській – 6,2%.

Загальна кількість об’єктів благоустрою в Україні становить майже 619 тис. одиниць, із них 216,6 тис. знаходяться в містах.
Інвентаризацію проведено на 27% (165,2 тис.) об’єктах благоустрою населених пунктів. В містах цей показник також становить майже 41% (88 тис.). У Миколаївській області інвентаризовано 100% об’єктів благоустрою, у Рівненській області – 83%, Харківській –73%, тоді як у Черкаській області – 0,4% та Дніпропетровській області – 3%.

Загалом в Україні паспортизовано майже 12% (72,2 тис.) об’єктів благоустрою населених пунктів, в містах цей показник становить майже 18% (38,6 тис.). В той час як у Миколаївській області паспортизовано майже 98% об’єктів благоустрою, у Житомирській – 65% то в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Тернопільській та Черкаській областях майже не здійснюється паспортизація об’єктів благоустрою.

Профінансовано заходи з благоустрою населених пунктів на суму понад 5,0 млрд. грн., в тому числі на заходи з благоустрою в містах – 3,1 млрд. грн.

В Україні всього 10% (58,1 тис.) об’єктів благоустрою утримуються підприємствами, визначеними на конкурсних засадах, як це передбачено вимогами Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Слід зазначити, що у м. Києві зовсім відсутні об’єкти благоустрою, які утримуються підприємствами, визначеними на конкурсних засадах.

В населених пунктах діють 225 інспекцій з благоустрою. Найбільша кількість інспекцій з благоустрою у Львівській та Закарпатській областях – відповідно 30 та 27 одиниць. В місті Києві та Волинській області ці інспекції взагалі не створені. Внаслідок здійснення перевірок інспекціями з благоустрою до відповідних бюджетів надійшло понад 37 млн. грн.

Разом із тим в Україні діє 2,7 тис. громадських інспекторів, які здійснили понад 12 тис. рейдів та перевірок. В результаті їх діяльності було складено понад 3 тис. протоколів, а до місцевих бюджетів надійшло близько 10,0 млн. грн.

Слід зазначити, що найбільша кількість громадських інспекторів (408 осіб) у Харківській області, найбільшу кількість рейдів та перевірок було здійснено у Львівській області (2753), найбільшу кількість коштів, що було сплачено внаслідок здійснення перевірок громадськими інспекторами, зафіксовано в Одеській області (понад 5,4 млн. грн.).

Створено 959 комісій з питань визначення суми збитків, завданих об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері благоустрою населених пунктів. Кошти, що надійшли до відповідних бюджетів за результатами роботи комісій, складають майже 9,0 млн. грн.

Залучено громадськості, насамперед молоді, до здійснення заходів з благоустрою населених пунктів – 3,7 млн. осіб, до здійснення заходів з благоустрою територій, прилеглих до населених пунктів - понад 886 тис. осіб.

Також в Україні майже 12 тис. разів висвітлювалася в засобах масової інформації проведена робота з благоустрою населених пунктів.
Додатковi матерiали
31.07.2017

Розділи: Відходи, Дороги, Озеленення, Освітлення, Прибудункові території, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування