Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Стан сфери зеленого господарства за 2016 рік

Загальна площа зелених насаджень усіх видів у межах територій міст та інших населених пунктів України (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) на 01.01.2016 становить понад 443 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень загального користування у 2016 році становила      117 тис. гектарів.

Площа зелених насаджень, уражених фітозахворюваннями становить майже  215 тис. м2.

У 2016 році 78,8% (92,0 тис. га) зелених насаджень загального користування було охоплено доглядом.

Найбільше охоплено доглядом зелені насадження у Волинській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській Хмельницькій, Чернівецькій областях та м. Києві (100%) та Закарпатській (96%), Рівненській (89,8%) областях. Найменший показник у Кіровоградській (40,9%) та Запорізькій (41,5%) областях .

Площа парків культури та відпочинку у 2016 році становила майже 14,3 тис. га; набережних та бульварів — майже 3,6 тис. га. Площа гідропарків, лугопарків, лісопарків становила 19,1 тис. гектарів.

Загальна площа, відведена під насінництво, становить 3,5 тис. га, з якої у 2016 році було реалізовано понад 577 кг насіння квітів та 137 т насіння газонних трав.

Загальна площа, відведена під розсадництво, становить близько 1,3 тис. га, посадкового матеріалу у 2016 році реалізовано 1,2 млн. штук, в тому числі понад 382 тис. шт. саджанців дерев.

У 2016 році на утримання зелених насаджень загального користування витрачено понад 536 млн. гривень.

Кредиторська заборгованість підприємств по утриманню зелених насаджень у 2016 році становила 33,2 млн. гривень, а дебіторська — 14,2 млн. гривень.

Загальна кількість підприємств зеленого господарства, що здійснюють діяльність з утримання зелених насаджень, становить 580 одиниці, в тому числі комунальних підприємств — 463 одиниць, приватних – 64 та інших форм власності – 53.
Загальна кількість підприємств, які вирощують садивний матеріал квітково-декоративних рослин, становить 67 одиниць.
Аналіз стану сфери зеленого господарства і квітково-декоративного насінництва та розсадництва показав збільшення площі зелених насаджень загального користування охоплених доглядом на 2 тис. га. Наразі зменшилася площа зелених насаджень уражених фітозахворюваннями на 4 тис. м2.

Разом із тим у багатьох населених пунктах ведеться неналежний догляд за зеленими насадженнями, що призводить до погіршення санітарного стану зелених насаджень, збільшення кількості сухостійних та заражених шкідниками і хворобами дерев. Практично в усіх населених пунктах вкрай слабо проводиться реконструкція зелених насаджень, що спричинює їх деградацію.

Згідно з положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 30) вирішення питань щодо організації благоустрою населених пунктів, здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень, а також здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. 
Додатковi матерiали
31.07.2017

Розділи: Озеленення

 

Дивитися результати Інші опитування