Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Податок для паркування транспортних засобів

Народні депутати Є.П.Фірсов, Я.В.Дубневич, Д.Й.Андрієвський, В.І.Ар'єв внесли на розгляд Верховної Ради України законопроект «про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за місця для паркування транспортних засобів» (реєстр. №2635 від 10.04.2015).

Проект Закону спрямований на виведення паркувальних майданчиків з тіні, приведення діяльності існуючих паркувальних майданчиків у відповідність до вимог чинного законодавства, активізації розвивтку надання платних послуг паркування.

На даному етапі для збільшення ефективності розвитку системи паркування в Україні необхідно вдосконалити організаційно-правові умови її функціонування для чого забезпечити зменшення навантаження на вулично-дорожню мережу населених пунктів, підвищити якість надання послуг з паркування, збільшити надходження коштів до місцевих бюджетів, підвищити дисципліну зі сплати послуг з паркування, підвищити зручність користування послугами паркування для громадян та організацій у частині сплати та обліку витрат на паркування, використовувати майданчики для паркування з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введення нових інноваційних технологій оплати послуг та контролю за здійсненням оплати.

Крім цього, у нинішньому вигляді паркувальний збір за місця для паркування не враховує всю специфіку надання послуг платного паркування, зокрема, функціонування нічних паркувальних майданчиків у спальних районах міста. Ставка збору є дуже великою (в середньому вона в кілька разів перевищує ставку відповідного земельного податку) і є великим тягарем для суб'єктів господарювання, які експлуатують нічні паркувальні майданчики на підставі договорів з комунальними підприємствами, що є балансоутримувачами паркувальних майданчиків. Зараз паркувальний збір зависокий (від 0,03 % до 0,06 %) і становить від 4,5 до 6,5 грн. за 1 паркомісце в день, що становить більше 60 % від доходу з місця.

За таких умов експлуатація нічного паркувального майданчика на 100 та менше машиномісць навіть у столиці не кажучи вже про інші міста, за умови сплати всіх належних податків та зборів, є збитковою, у зв'язку з чим велика кількість майданчиків продовжують працювати в тіні, без сплати податків до бюджету, без укладення договорів з КП "Київтранспарксервіс", про що свідчить відсутність збільшення надходжень від експлуатації нічних паркувальних майданчиків за останні кілька років.

Отже, норми Податкового кодексу України в частині паркувального збору потрібно вдосконалити, а саме:
- розширити повноваження органів місцевого самоврядування при визначенні розміру ставок паркувального збору, знявши мінімально допустиму ставку збору (від 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року), який встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності. Це дасть змогу запровадити градацію ставки збору в залежності від типу паркувального майданчика для денних та нічних паркувальних майданчиків (відведених та спеціально обладнаних майданчиків). Таким чином місцеві ради зможуть більш ефективно визначати розмір ставки збору за місця для паркування;
- запровадити обов‘язкову умову не віднесення до спеціально обладнаних автостоянок, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, - необхідність оформлення права власності або права користування земельними ділянками оформлено згідно вимог Земельного кодексу України. Це дозволить не допускати випадків, коли експлуатуючі суб‘єкти господарювання для мінімізації податкових платежів та уникнення сплати паркувального збору проводять інвентаризації земель під фактично паркувальними місцями нічних стоянок і сплачують за ці землі лише 1% нормативної грошової оцінки земельного податку;
- вдосконалити визначення спеціальних автостоянок, а саме, що вони мають бути не просто "відведені", а "обладнані" для забезпечення належного надання платних послуг паркування та збереження транспортних засобів.

Крім цього, передбачено уточнити визначення платників збору за місця для паркування транспортних засобів, а саме, що ними можуть бути як суб‘єкти господарювання, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради здійснюють обладнання і утримання майданчиків для платного паркування та спеціально обладнаних автостоянок, організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів (оператори), так і суб’єкти господарювання, які уклали з операторами договори про виконання частини функцій оператора, зокрема, організацію паркування транспортних засобів.

Встановлюється також, що обов‘язковою умовою не віднесення до спеціально обладнаних автостоянок, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, має бути оформлення права власності або право користування земельними ділянками оформлено згідно вимог Земельного кодексу України.

Додатковi матерiали
doc_337998.rtf
Додатковi матерiали
09.06.2015

Розділи: Дороги

 

Дивитися результати Інші опитування