Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Посилення відповідальності за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів

 

Народні депутати Романюк Віктор Миколайович, Бурбак Максим Юрійович, Корчик Віталій Андрійович, Кремінь Тарас Дмитрович внесли на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» (реєстр. №2916 від 20.05.2015).
 
Цілями нормативного регулювання проекту Закону є:
 
  • відповідальність за порушення законодавства України у даній сфері;

  • збереження стану автомобільних доріг на території держави;

  • забезпечення надходжень до державного бюджету.

Як зазначають автори, на сьогодні транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг не відповідає сучасним вимогам за міцністю та рівністю і потребує покращення відповідно до соціально-економічних потреб держави і суспільства. Майже 90 відсотків протяжності доріг потребують капітального ремонту.

Внаслідок недостатнього фінансування мережі автомобільних доріг загального користування та їх незадовільного стану щорічно економіка держави недоотримує  близько  5 % ВВП, а це майже 50 млрд. грн.

Швидкий розвиток руйнувань доріг, на які існуюча мережа не розрахована, обумовлений зростанням інтенсивності руху та збільшенням вагових навантажень від транспортних засобів.

Не зважаючи на такий стан, перевізники та водії, в своїй більшості, свідомо ігнорують встановлені нормативно-правовими актами вагові обмеження, що призводить до поглиблення руйнівних процесів на дорогах, особливо в літній період при високих температурах навколишнього середовища.

Рух більшості великовагових транспортних засобів, в першу чергу – на внутрішніх перевезеннях, здійснюється без дозволу органів Державтоінспекції з перевищенням дозволених габаритних, вагових та осьових параметрів, що дозволяє перевізникам економити кошти за проїзд автомобільними дорогами та позбавляє державний бюджет від додаткових надходжень.

Запропонований проект закону пропонує підвищити відповідальність за незаконні дії перевізників та водіїв великовагових транспортних засобів щодо порушення відповідного законодавства та псування доріг на території України.
 
Це дозволить державі не тільки посилити контроль за діяльність перевізників та підприємств, які усіма можливими шляхами намагаються ухилитися від відповідальності, а також отримувати надходження до державного бюджету, які нині не здійснюються.
 
 
Додатковi матерiали
Додатковi матерiали
09.06.2015

Розділи: Дороги

 

Дивитися результати Інші опитування