Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Посилення відповідальності за документи дозвільного характеру у сфері поводження з побутовими відходами

Кабінет Міністрів України вніс  на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами» (реєстр. №2973 від 29.05.2015).

Проект Закону України підготовлено та внесено Мінекономрозвитку з метою реалізації Закону України від 09.04.2014 № 1193-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру” (абзацу 3 пункту 3 розділу ІІ “Прикінцеві положення”) та на виконання пункту 4 доручення Прем’єр-міністра України від 12.05.2014 № 15792/1/1-14.

Зокрема, потребує встановлення відповідальності за неподання декларації про відходи або порушення порядку подання такої декларації, оскільки існуючий на цей час перелік адміністративних правопорушень у сфері поводження з відходами, встановлений статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), є невеликим і не враховує повною мірою можливі зловживання з боку дозвільних органів (їх посадових осіб) щодо порядку провадження господарської діяльності та видачі документів дозвільного характеру.

Крім цього, адміністративні стягнення передбачаються за видачу дозвільним органом документа дозвільного характеру без одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.

Таким чином, існуючий на цей час перелік адміністративних правопорушень у сферах провадження господарської діяльності та видачі документів дозвільного характеру, а також перелік санкцій за їх вчинення, не виконує тієї виховної функції, яка закладена в основу адміністративної відповідальності та функції попередження нових правопорушень.

Відповідно до статті 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Проект Закону України спрямовано на вдосконалення процедури застосування норм адміністративного права за порушення законодавства, яке регулює сферу підприємницької діяльності, посадовими особами органів державної влади.

Проектом Закону України передбачається також розширення переліку адміністративних правопорушень, які вчиняються посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при видачі документів дозвільного характеру.

У сфері поводження з відходамипередбачається накладання стягнень на суб’єктів господарювання за здійснення операцій у сфері поводження з відходами без відповідного дозволу на проведення таких операцій, а також порушення встановленого порядку подання декларації про відходи або за неподання такої декларації.
 
Додатковi матерiали
Додатковi матерiали
09.06.2015

Розділи: Відходи

 

Дивитися результати Інші опитування