Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Адекватна відповідальність за правопорушення у сфері поводження з відходами та благоустрою територій

Народні депутати Томенко М.В. та Недава О.А. внесли на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами та благоустрою територій)» (реєстр. №1816 від 22.01.2015). Слід зазначити, що співавтори розробки цього законопроекту згідно даних сайту Верховної Ради України є представники громадських об’єднань:
- Ігнатенко О.П., кандидат економічних наук; докторант кафедри управління національним господарством та економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України; Президент Громадської спілки «Екологічна Рециклінгова Асоціація України»;
- Тимочко Т.В., голова Всеукраїнської екологічної ліги.

Метою законопроекту є запровадження адекватної відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами та благоустрою територій, а також прибрати правові колізії у термінології в Законах із зазначених питань.

Завданням законопроекту є приведення окремих норм Кодексу України про адміністративні правопорушення до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами» від 21.01.2010 № 1825-VI.

Реалізація положень цього проекту дозволить поліпшити стан законності у сферах поводження з побутовими відходами та благоустрою територій, а також ліквідувати деякі існуючі колізії у Кодексі України про адміністративні правопорушення.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами)» від 21.01.2010 № 1825-VI було внесено зміни до статті 52, 82 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Нова редакція вказаної статті посилила відповідальність, в частині збільшення розмірів штрафів, за псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. 

Так, були встановлені наступні штрафні санкції: для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і для посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). 

Однак, у Кодекс України про адміністративні правопорушення залишились статті, які стосуються забруднення відходами інших територій, де продовжують застосовувати низькі штрафні санкції за схожі правопорушення. Це статті 59, 72, 73, 141, 142 цього Кодексу.

Крім того, у статті 73, 141 та 142 цього Кодексу необхідно внести зміни, що стосуються застосованої термінології у відповідності до їх визначень у інших законодавчих актах. А саме замінити слова «покидьки» на «відходи», «автомобільні шляхи» на «автомобільні дороги».

Запропоновано увести у Закон України «Про відходи» визначення термінів «забруднення відходами» та «засміченість відходами», а також привести у відповідність застосування цих термінів у Водному кодексі України, Земельному кодексі України, Кодексі України про адміністративні правопорушення, Лісовому кодексі України, Законах України «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», «Про автомобільні дороги».

Законопроектом пропонується увести у Кодекс України про адміністративні правопорушення відповідальність за звалювання або розміщення снігу в несанкціонованих місцях із санкціями, які є аналогічними у статтях 52, 82 та 152.

Враховуючі запропоновані зміни, необхідно внести зміни до статей 218, 219 та 255 цього Кодексу щодо компетенції із розгляду справ та складання протоколів про правопорушення за зазначені правопорушення.

Крім того, у відповідності до статті 41 Законом України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807-IVнеобхіднонадати право складати протоколи про адміністративні правопорушення громадським інспекторам благоустрою населених пунктів за статтями 152 та 152-2, які забезпечують громадський контроль у цій сфері.
 
 
Додатковi матерiали
Додатковi матерiали
27.01.2017

Розділи: Відходи, Дороги, Озеленення, Освітлення, Прибудункові території, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування