Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Роз’яснення

Суть питання:На якій відстані від проїжджої частини (дороги) в населеному пункті можна садити плодові та інш. дерева?
Запитувач: Микола Вікторович Полєков

Зміст питання:

На якій відстані від проїжджої частини (дороги) в населеному пункті можна садити плодові та інш. дерева?

Відповідь:


Відповідь на це питання міститься у наступному нормативному документі: Державні будівельні норми України. Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів, Держбуд України, Наказ від 11.04.2001 № 89.

Так, зелені насадження на вулицях, дорогах і площах повинні забезпечувати захист населення від шуму, пилу, вихлопних газів, покращувати мікроклімат (підвищення вологості, створення тіні), відповідати архітектурно-художнім вимогам і умовам безпеки руху (видимості транспортних засобів, пішоходів і засобів регулювання). Асортимент деревно-чагарникових порід повинен підбиратися відповідно до місцевих грунтово-кліматичних умов, володіти шумозахисними властивостями, пилегазостійкістю, декоративністю.

Залежно від призначення та ширини вулиць і доріг, інтенсивності руху транспорту та пішоходів, а також транспортно-планувальних рішень може застосовуватись однорядне насадження дерев у лунках на тротуарі, рядове насадження дерев на газонних смугах уздовж проїзної частини (однорядне і багаторядне), суміщене рядове насадження дерев із груповим та рядовим насадженням чагарнику, суміщене рядове насадження дерев із груповим і одиничним насадженням дерев і кущів, бульвари, сквери, палісадники,  зелений живопліт.

За всіх типів озеленення вулиць, доріг і площ між тротуарами та проїзною частиною для зменшення загазованості та шуму необхідно широко використовувати рядове насадження чагарників.

 
Шумо-пилезахисні зелені смуги повинні створюватися з 3-6 рядів густих деревно-чагарникових насаджень загальною шириною від 10 до 30 м.

Відстані між стовбурами дерев у разі рядового насадження слід приймати залежно від розмірів їх крон, але не менше 5 м, між місцями насадження дерев з широкою кроною і кущів - не менше 2 м, а від окремих елементів вулиці (дороги) до дерев і чагарників - згідно з таблицею.
 

 

Елементи вулиці (дороги)

Відстані, м, від елементу до краю

стовбура дерева

чагарника

Край проїзної частини вулиць (кромка укріпленої смуги узбіччя)

2,0

 

1,5

 

Край трамвайного полотна

5,0

3,0

Пішохідний перехід у одному рівні, зупинка громадського пасажирського транспорту

не менше 10,0

 

Край тротуару та садової ділянки

0,7

0,5

Щогла та опора освітлювальної мережі трамваю, мостова опора та естакада

4,0

 

-

 

Підошва чи внутрішня грань підпірної стінки

3,0

1,0

Підошва схилу, тераси тощо

1,0

0,5

Примітка 1. Висота чагарників, у разі їх розміщення від краю проїзної частини на відстань від 1,5 до

                       5 м,  не повинна перевищувати 0,5 м.

Примітка 2. Відстань між кромкою проїзної частини і кроною дерев повинна бути не менше 0,5 м.

 

Зелені насадження на вулицях і дорогах не повинні перешкоджати руху транспортних засобів, пішоходів і прибиральних машин, а на горизонтальних кривих - ускладнювати видимість проїзної частини, тротуарів, технічних засобів організації дорожнього руху. Не допускається розташування дерев і чагарників висотою більше 0,5 м у межах трикутника видимості на перехрестях і пішохідних переходах.

Основним елементом озеленення центральних розділювальних смуг на проїзній частині вулиць і доріг є газон. За ширини розділювальної смуги більше 4 м допускається насадження квітів і низького чагарнику висотою не більше 0,5 м.
На напрямних острівцях дозволяється розміщення чагарників і декоративних зелених насаджень  заввишки до 0,2 м.

Ширину бульварів з поздовжньою пішохідною алеєю, що розміщується з одного боку вулиці між проїзною частиною і забудовою, слід приймати не менше 10 м.

27.04.2016

Розділи: Дороги, Озеленення, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування