Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Верховна Рада України ухвалила Закон про НКРЕКП

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект № 2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».
 
Прийняття Закону про НКРЕКП має велике суспільне значення, бо саме створення незалежного регулятора, відповідно до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною та Угоди про Енергетичне співтовариство – це ключова передумова та гарантія успіху всіх реформ у відповідних галузях.
 
Впровадження вимог Закону допоможе створити прозорі ринкові умови, конкурентоспроможний і відкритий ринок газу, електроенергії та житлово-комунальних послуг в Україні та забезпечити більшу прозорість і ефективність роботи регулятора.
 
«Комісія брала активну участь у розробці зазначеного Закону і підтримує ухвалене рішення» - зауважив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.
 
За прийняття Закону  проголосували 250 народних депутатів.

Крім того, Парламент ухвалив в першому читанні законопроект № 4493 «Про ринок електричної енергії України». Зазначене рішення підтримали 237 народних депутатів України.

Як стало відомо, законопроект про НКРЕКП, зокрема, передбачає, що комісія буде складатися з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента. Майбутні члени регулятора будуть відбиратися конкурсною комісією у складі п'яти чоловік: двох представників призначає президент, двох – парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного – Кабінет міністрів.

Голова НКРЕКП обирається членами комісії на закритому голосуванні. Він переобирається кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Крім того, закон передбачає, що діяльність НКРЕКП фінансуватиметься за рахунок надходжень до спецфонду Державного бюджету внесків на регулювання, що оплачуються суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сферах енергетики і комунальних послуг.

Як відомо, НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Нагадаємо, нардепи кілька разів провалювали голосування за законопроект. У першому читанні законопроект був прийнятий ще 12 квітня цього року. З того часу офіційне затвердження переносилося кілька разів.

Зазначимо, що авторами законопроекту є 12 депутатів від БПП, "Батьківщини", "Самопомочі", "Народного фронту" і "Опозиційного блоку". 

23.09.2016

Розділи: Відходи, Дороги, Озеленення, Освітлення, Прибудункові території, Благоустрій територій

 

Дивитися результати Інші опитування