Для розміщення оголошення пройдіть авторизацію на сайті або реєструйтеся

Авторизуватися на сайті Зареєструватися
block
post

Реалізація проекту з висадки енергетичної верби в Закарпатській області

Проблеми вітчизняної економіки, які пов’язані з енергозалежністю та безгосподарному використанні енергетичних ресурсів, на жаль, не дивлячись на їх значний вплив на економіку і господарський комплекс держави, далекі від повсемісного вирішення.

За рахунок використовування відновлюваних джерел енергії, в тому числі біомаси, можна було б покрити майже чверть валових енергетичних потреб країни. Крім цього, біопаливо з енергетичних культур сприяє зменшенню викидів шкідливих газів, оскільки під час вирощування поглинає вуглекислий газ і продукує кисень.

Для України біоенергетика є одним із стратегічних напрямків розвитку сектору відновлюваних джерел енергії, враховуючи високу залежність країни від імпортних енергоносіїв, в першу чергу, природного газу, і великий потенціал біомаси, доступної для виробництва енергії. На жаль, темпи розвитку біоенергетики в Україні досі істотно відстають від європейських.

Джерелом біомаси можуть бути сільськогосподарські відходи, енергетичні культури, деревина та відходи деревини. Привабливість цього виду енергетичної сировини полягає в його стабільності та екологічній чистоті.

На сьогоднішній день саме енергетична верба є найбільш оптимальною серед усіх сучасних поновлюваних та екологічно пріоритетних джерел енергії. Невибагливість верби та її мінімальні потреби до ґрунту , досить вигідно відокремлюють її від інших культур.

У Швеції існує унікальна система використання енергетичних плантацій верби в екосистемі міст. Її головна суть в тому, що плантації енергетичної верби служать не тільки біопаливом для місцевих котельних установок. Їх також використовують для утилізації і очищення стічних вод, що в кінцевому випадку дає подвійну вигоду, оскільки дозволяє економити на мінеральних добривах для росту плантацій.

Швеція по праву вважається країною, яка вперше запропонувала і впровадила промислову технологію вирощування енергетичної верби як твердого біопалива.

Наступними країнами, які почали наслідувати приклад Швеції, стали Великобританія, Ірландія, Данія, Польща, США та інші. В 2011 році з’явились перші промислові посадки і в Україні.

21 березня 2016 року було розпочато реалізацію проекта «Висадка маточників енергетичної верби з метою забезпечення посадковим матеріалом Закарпатської області» за сприяння Програми малих грантів Глобального екологічного Фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПМГ ГЕФ ПРООН в Україні). Реалізація цілей проекту спрямовано на збільшення енергетичного потенціалу України, енергетичну незалежність та ще дозволить знизити тони викидів парникових газів.

Поза сумнівом, позитивний вплив енергетичних культур на збереження та відтворення екосистем дають змогу позбутися проблем, пов’язаних із забрудненням довкілля, це надасть позитивний вплив на екологію, мінімізує тенденції глобального потепління, надасть додаткові робочі міста, що в свою чергу надасть відповідний екологічний та соціально-економічний ефект.
Для проведення запланованих робіт була визначена земельна ділянка у с. Квасово, Берегівський району, Закарпатської області України, яка була попередньо оброблена гербіцидами для попередження зростання бур’янів. Вирощування маточників енергетичної верби у цьому селі надасть можливість забезпечити весь регіон саджанцями, саме це і є загальною ціллю проекту.
 
У рамках проекту була виконана наступна діяльність:
  1. Висаджені маточники енергетичної верби;

  2. Організован технічний контроль та охоронний нагляд за зростанням енергетичної верби;

  3. Організовані та проведені 2 семінар-тренінга та круглий стіл;

  4. Створена ВЕБ-платформа екомережі громадських організацій та проведено її інформаційно-аналітичне наповнення (http://molochay.org/uk/);

  5. Розроблена та виготовлена брошура з інформацією про проект та енергетичну вербу;

  6. Проведена робота зі скосу енергетичної верби.


Висадка 
Лози Salix Viminalis може бути використана також і для рекультивації земель. Опале листя та коренева активність лози поліпшують склад гумусу і ґрунтову структуру, а також збільшують кількість поживних речовин. В той же час коріння лози здатне захистити верхні шари ґрунту від ерозії та зсувів. Так, висота лози досягає 8 метрів і вона здатна значно зменшувати силу вітру. Навіть з опалим листям полоса загород з лози здатна скоротити швидкість вітру на 60 % . Ця властивість лози є дуже корисною, зважаючи на те, що вітровою ерозією в Україні охоплено велику частину території.
14.11.2016

Розділи: Відходи, Озеленення

 

Дивитися результати Інші опитування